Op 11 februari 2025 organiseerde SEFFF een informatiemiddag over duurzame jachtbouw en watersport. De verschillende presentaties richtten zich op de pijlers infrastructuur, aandrijvingen, wet- en regelgeving of een combinatie daarvan.
“Het doel van dit evenement is de spelers in de Friese en Nederlandse watersport te ondersteunen in het transitieproces naar emissievrije voortstuwing, duurzame watersport en jachthavenbeheer.” aldus Ale Bok, voorzitter van SEFFF (Stifting Elektrysk & Fossylfrij Farre Fryslân). “Compactere organisaties en eenmansbedrijven hebben minder mogelijkheden zich te laten informeren en contacten te leggen dan grotere organisaties. Met de Marktupdate Duurzaam Varen bieden wij deze mogelijkheid en proberen we het transitieproces te versnellen.”
Presentaties
Deelnemers werden geïnformeerd over de nieuwste ontwikkelingen in de aandrijvingstechniek, infrastructuur, emissiearme brandstoffen, scholing en wet-/regelgeving door zes ervaren sprekers. Directeur van Waterrecreatie Nederland, Marleen Maarleveld, verzorgde één van de presentaties. Zij deelde uitkomsten van diverse onderzoeken die WaterrecreatieNL heeft uitgevoerd in het kader van het programma Duurzame Waterrecreatie, waaronder:
- de enquête duurzame waterrecreatie watersporters;
- gebruik HVO door recreatievaart;
- elektrisch varen.
De onderzoeken geven inzicht in het bewustzijn en gedrag van watersporters rondom de verduurzaming. Deze inzichten zijn mede input voor het ontwikkelen van diverse campagnes en projecten om waterrecreatie verder te verduurzamen.
Tijdens de bijeenkomst hebben diverse deelnemers interesse aangegeven om te willen bijdragen aan campagnes en (onderzoeks)projecten, waaronder de Week van de Duurzame Waterrecreatie die van 22 tot 28 mei 2025 plaatsvindt.
Meer weten? De slides van alle presentaties zijn te downloaden op de website van SEFFF.
© Foto boven: SEFFF
Vorig artikel Volgend artikel